Ke stažení

Překlad TADS 3

Jazykový balíček pro tvorbu českých textových her v TADS 3 tvoří několik souborů, které se rozbalí do adresáře cs_cz, který je nutné vytvořit po boku adresáře en_us ve standardní programátorské distribuci. Dokumentace a kód demonstrační hry poskytuje informace o programování v českém prostředí.

Aktuální verze

Starší verze

Rozšíření

Oprava překlepů

Rozšíření SpellingCorrector ver. 1.1 od Steva Breslina a Andrease Seweho kontroluje a automaticky opravuje překlepy, kterých se hráči dopouštějí během hraní. Rozšíření lze stáhnout na adrese níže a k použití stačí rozšíření a překlad zařadit do projektu (přidat do makefilu) v tomto pořadí. V rozšíření je ještě potřeba na začátku změnit en_us.h na cs_cz.h.

TADS 3 Language Server

Pro vývoj her v TADS3 jsme byli dlouho limitováni aplikací TADS 3 Workbench určenou pro Windows.

V poslední době se však staly módou tzv. Language Servery, konečně jsem se dočkali i my textovkáři. Tomas Oberg momentálně pracuje na rozšíření pro multiplatformní editor VSCode, které nabízí správu projektů, autokompletaci, diagnostiku, práci se snippety, podporu map a další plánované vlastnosti, s hlášením chyb a návrhu nových vlastností mu aktivně pomáhám a rozšíření aktivně používám.